KVH Milovice
https://forum.kvhmilovice.cz:80/

Historie portálů milovických
https://forum.kvhmilovice.cz:80/viewtopic.php?f=11&t=13
Stránka 1 z 1

Autor:  čéža [ čtv 17. bře 2011 14:40:13 ]
Předmět příspěvku:  Historie portálů milovických

Protože toto je v historii již 5. diskuzní fórum tohoto klubu, sepsal jsem malé shrnutí, jak to vlastně se všemi těmi fóry bylo...

První milovický portál byl umístěn na webu portal.pierre.cz a byl spuštěn v lednu 2005. Tento portál donedávna běžel, a i přes nulovou údržbu se dožil úctyhodného věku. Dnes již na této adrese bohužel jen visí hláška o kritické chybě databáze...
Portál běžel na systému phpBB 2.

Protože bezpečnost tohoto portálu nebyla na moc dobré úrovni a již dále nevyhovoval nárokům členů, byl o vánočních svátcích 2006 spuštěn portál zbrusu nový. Byl umístěn na serveru hungadunga.net a přistupovalo se na něj pomocí přesměrování z adresy 1mbm.com, ani jedna z těchto adres dnes není funkční. Portál běžel na technologii .NET.
V srpnu 2008 přišly problémy s Aliancí Střed a několik členů se od MBM odrthlo, bylo tedy třeba zřídit portál nový.

Využilo se tedy nabídky společnosti ActionMTS Milovice a na adrese actionmts.com/forum byl zřízen v pořadí třetí Milovický portál. Byl spuštěn 20. září 2007. Bohužel běžel už tehdy na zastaralém systému phpBB 2. A postupem času bylo nutné přejít na novější verzi. Dnes je památkou na něj už pouze jen přesměrovávací adresa na tento portál (aktualizace 2011: ani tato adresa již není funkční).

Dostáváme se tedy k poslednímu portálu 1.MBM, jehož historie je trochu složitější. Tento portál totiž běžel postupně na dvou adresách. Tou první bylo forum.actionmts.com, které bylo spuštěno 25. května 2009. A běželo na poslední verzi phpBB 3. Při ukončení spolupráce klubu s touto společností bylo rozhodnuto o přesunu na novou adresu. Tou bylo forum.1mbm.cz.
Toto fórum bylo s forum.actionmts.com téměř identické, protože bylo založeno na původní databázi. Bylo oficiálně spuštěno 10. února 2010. Největší změnou byly úpravy vzhledu, aby fórum zapadalo do designu stránek KVH.

Vzhledem k reorganizaci klubu a tomu, že doménu 1mbm.cz vlastní nečlen KVH, bylo na schůzi rozhodnuto o dalším, doufejme, že již posledním přesunu fóra. Tímto se dostáváme na současnou adresu s aktuálním fórem forum.kvhmilovice.cz - a stejně tak se přesunul web KVH na adresu kvhmilovice.cz. Tyto změny se postupně udály od 8. března 2011.
Vzhledem k probíhající reorganizaci klubu, úpravě zájmů a činností klubu a důvodů přehlednosti se až na grafické provedení jedná o zcela nové fórum. Databáze z 1mbm.cz nebude přesouvána a budou přesunuty pouze některé stěžejní příspěvky. Stejně tak z toho vyplývá nutnost opetovné registrace pro všechny staré členy fóra.
Fórum na doméně 1mbm.cz dosud běží (březen 2011), ale v krátné budoucnosti bude úplně vypnuto. Co bude dál s touto doménou je na jejím vlastníkovi, který není členem klubu.

Doufám, že zde budete plně spokojeni,

S pozdravem

Martin Čežík,
administrátor

Autor:  Franz [ pát 18. bře 2011 10:17:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Historie portálů milovických

Tímto bych ti chtěl Čéžo poděkovat za tvé nasazení a um, když jsi forum v tak krátké době zvládnul vytvořit přesunout na tuto adresu.

Novému fóru přeju, aby zde byli pouze kvalitní a hodnotné přízpěvky.

Autor:  čéža [ pát 18. bře 2011 10:18:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Historie portálů milovických

Díky za poděkování, tolik práce to zas není. Ale chci jednu odměnu a to kvalitní a fungující klub ;)

Autor:  Thomass49 [ sob 19. bře 2011 13:44:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Historie portálů milovických

Čéžo taky ti moc děkuji. Tohle byla super rychlá práce. Danke. při čtení příspěvku výše jsem musel párkrát zamáčknout slzu=)

Autor:  Honza-AK47 [ ned 12. srp 2018 21:40:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Historie portálů milovických

Co si pamatuju ja, tak forum bezelo na pocatku na techto adresach:
1mbm.tcheque.net
sweb.cz/1mbm
portal.pierre.cz (domena pierre.cz je porad funkcni)
dale se akce domlouvaly na casa portalu
a jeste byla jedna adresa, tu mam na jedne historicke samolepce 1mbm ovsem co vim tak nebyla prilis pouzivana. Vsechny tyto weby delal muj znamy, se kterym jsem v roce 1999 zacinal hrat airsoft za Omon. Prikladam jeste screenshot domovske stranky jednoho z prvnich portalu.
Obrázek
Jeste nekolik stranek na swebu mel Milan ovsem ty fungovaly vzdycky jen kratce a byly vicemene delane jen na konkretni akce. Pred klasickym forem 1mbm existovaly stranky jeste stranky, kde uz si nepamatuju konkretni link ale provozoval je kluk z Viperu Nymburk, ktery si rikal Semi a web jel jako pododkaz na jeho firemnim webu. Firma se jmenovala Semi software a dodaval tehda hw a sw. To se pise rok cca 1997.

Autor:  Honza-AK47 [ ned 12. srp 2018 22:22:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Historie portálů milovických

jo a jeste jedna domena a sice airsoft.tcheque.net
A tady screenshot ze stranek www.sweb.cz/airsoft_omon tymu Omon, kde jsem mj. byl i ja:-), ktery pozdeji s Milanem, Trabikem a par lidma okolozalozil 1.MBM
Obrázek

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/